تبلیغات
راه موفقیت - اصل اول)شکر گزاری و سپاس
یکشنبه 7 آذر 1389

اصل اول)شکر گزاری و سپاس

   نگاشته شده توسط: حسین    

از هر چه سخن بگویید، به سویتان جذب می شود.اگر دایماً مانند مرغابی دور خود بچرخید و غر بزنید و از بیماری، چاقی، مشکلات مالی و… گله و شکایت کنید، همان ها را به سوی خود جذب نموده و هر چه کوشش کنید که از شر آنها رهایی یابید، فایده ای ندارد!درست مانند باتلاق که هر چه در آن دست و پا بزنید، بیشتر فرو میروید.بنابراین تنها راه رهایی از مشکلات، سخن گفتن از نکات مثبت و نعمت های موجود در زندگی و سپاس گذاری بابت آنهاست:

شکر نعمت، نعمتت افزون کند                کفر نعمت از کفت بیرون کند

ما نه فقط به دلیل مذهبی، بلکه به دلیل علمی نیز باید سپاس گزار برکات الهی باشیم.ناسپاسی، در ورود نعمتها را قفل میکند و هر چه بیشتر شکایت کنیم، بر تعداد قفل ها افزوده میشود!

از بعضی افراد شنیده اید که میگویند:«من از زندگیم متنفرم،این زندگی باید تغییر کند.»مهمترین تغییری که این افراد احتیاج دارند، ترک عادت ناسپاسی است.باید یاد بگیرند که قدر نعمتهای الهی را بدانند.در این صورت زندگیشان متحول خواهد شد.

امام جعفر صادق(علیه السلام) میفرماید:«هر کس سعادت سپاسگزاری یابد، از زیادی نعمت بی نصیب گردد.»

فرض کنید به دو نفر هدیه می دهید.یک نفر از ارزان بودن آن گله می کند،اما دیگری از شما تشکر میکند و سلیقه شما را می ستاید.شما دفعه دیگر حاضرید به کدام یک هدیه بدهید.؟جهان نیز برکاتش را به کسی می دهد که سپاسگزار باشد و قدر آنها را بداند.

از آنجا که برای سپاسگزاری از یک نعمت باید آنرا به زبان یا ذهن بیاوریم، موجب افزایش آن می شویم(چون سخن به دلیل قانون جذب انرژی های مشابه،جاذب همان کلمات است).اگر از کلمات منفی مانند قرض، افسردگی، بیماری و... سخن نگوییم، شاهد وقوع آنها نیز نخواهیم بود.

شکرگزاری اولین روش تغییر افکار منفی(گله و شکایت)ماست.،

شکرگزاری بابت هر چیزی که به ما احساس خوبی میدهد.

شکرگزاری روش آوردن برکت و فراوانی به زندگی ماست.

پس هر چیزی که به آن فکر کنیم و شکرگزار آن باشیم، به سراغمان خواهد آمد چون شکرگزاری، احساسات ما را با افکارمان ادغام میکند.

اولین کاری که باید پس از بیدار شدن بکنید،شکرگزاری است. بابت زندگی که خداوند امروز به شما عطا کرده است و در طول روز هر وقت که به ذهنتان آمد شکرگزار باشید.،بابت همه چیز:همسر، اطرافیان، سلامتی، و حتی لباس تن.

نکات مهم در مورد ثروت این است که افراد زیادی به پول رسیده اند اما ثروتمند و خوشبخت نشده اند!

اکثر مردم به دنبال موفقیت هستند و به اکثر خواسته هایشان هم میرسند، اما حس خوشبختی ندارند، چون از ابتدا عادت نکرده اند که با داشته هایشان احساس خوشبختی کنند و این احساس زیبا را همیشه وعده به آینده داده اند.


page rank google پیج رانك گوگل این وب